Akciový katalóg

JAR 2024

leták Zobraziť akciu

 PREDAJ PRE STOLÁROV A DIZAJNÉROV → registruj sa a nakupuj so zľavou    Predajňa v Nitre

ísť späť
  • Úvod
  • >>
  • Kompaktné dosky

Kompaktné dosky

Kompaktné dosky sa stávajú čoraz obľúbenejším materiálom pre širokú škálu interiérových aplikácií, a to vďaka svojim jedinečným vlastnostiam a modernému vzhľadu. V tomto texte sa bližšie pozrieme na to, čo kompaktné dosky ponúkajú a prečo by ste ich mali zvážiť pre váš domov.

Čo sú kompaktné dosky?

Kompaktné dosky sú vyrobené z vysoko odolného lisovaného materiálu bielej, sivej a čiernej farby. Povrch dosky tvorí vysoko odolný HPL materiál rôznych dekorov ako kameň, mramor, drevo. Jadro kompaktnej dosky je tvorené sulfátovými papiermi napustenými živicou, vďaka čomu je materiál mimoriadne odolný a pevný.

Elegantný tenký dizajn

Kompaktné dosky do interiéru sa používajú v hrúbke 12 mm. Vďaka tejto tenkej hrúbke sa stávajú čoraz obľúbenejším materiálom pre širokú škálu interiérových aplikácií. Vysokú dizajnovú hodnotu kompaktný dosiek nemá len ich tenká hrúbka, ale aj široký výber povrchov, ktoré verne imitujú kameň, mramor alebo drevo. V našej ponuke si môžete vybrať z viac ako 40 dekorov.

Kompaktné dosky a ich praktické využitie

Dosky majú vďaka HPL povrchu neporéznu štruktúru čo z nich robí ideálnu voľbu pre kuchynské dosky, stolové dosky, kúpeľňové dosky, laboratórne zariadenia. Dosky sa dajú použiť aj ako obklady stien alebo ako samostatne stojace predeľovacie steny.

Projektovanie a používanie

Pri projektovaní a používaní kuchynských dosiek, obkladov, zásten treba dávať pozor na niektoré vlastnosti kompaktnej dosky.

Kompaktné dosky nie sú nezničiteľné a ich použitie má limity. Viac o špecifikáciách kompaktnej dosky sa dozviete n našom blogu: Kompaktné dosky

Najzakladanejšie pravidlá pri projektovaní a používaní sú:

1, Pri uložení kompaktnej dosky na kuchynskú linku je potrebné použiť podkladovú DTD dosku na celú plochu.

2, Viditeľné hrany dosky musia byť vždy ošetrené olejom, aby doska nenasiakla vodu

3, Do dosky nie je možné frézovať drážky ani vaničky. Pri plošnom narušení povrchovej úpravy a jadra dosky hrozí degradácia materiálu a s tým spojené poškodenie.

4, Spájanie horizontálnych a vertikálnych častí: neodporúčame používať spoj na uhol 45°. Materiál sa spája „na tupo“ alebo špeciálnym viazaným spojom.

Kompaktné dosky FundermaxKompaktné dosky Pfleiderer

Výrobcovia 

V našej ponuke nájdete 40 dekorov od výrobcov Pfleiderer a Fundermax

Zobrazenie:
Nenašli sa žiadne produkty.

Overené našimi zákazníkmi

Overený zákazník07.05.2024
Odporúča obchod
Spokojnosť, rýchle doručenie.
Overený zákazník24.04.2024
Odporúča obchod
Pomerne rýchla realizácia objednávky
Overený zákazník22.04.2024
Odporúča obchod
rýchlosť, všetko o.k.